Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 16:07
 
Zer Tepe Üs Bölgesi'nde saldırı balonu imha edildi
MSB: “Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşan saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen balon imha edildi.”
ASAYİŞ Haberi
Zer Tepe Üs Bölgesi'nde saldırı balonu imha edildi

ANKA

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkâri'deki Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşmakta olan balonu ateş ederek imha etti. Balonun saldırı amaçlı olarak kullanıldığı değerlendirmesi yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre Hakkâri'deki Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşmakta olan saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen bir balon imha edildi. Açıklama şöyle:

"Hakkâri’deki Zer Tepe Üs Bölgesi’nde görev yapan Kahraman Komandolarımız, güneybatı istikametinden üsse yaklaşmakta olan 1 adet balonu tespit ederek ateş altına aldı. Saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen balon vurularak imha edildi."

Öte yandan MSB'den yapılan bir başka açıklamada da, "Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı bölgesinde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirdi. Huzur ve güven ortamını bozmak için saldırı girişiminde bulunan  PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi" denildi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zer Tepe Üs Bölgesi'nde saldırı balonu imha edildi MSB: “Zer Tepe Üs Bölgesi'ne yaklaşan saldırı amaçlı olduğu değerlendirilen balon imha edildi.”
Yorumlar
Haber Yazılımı