Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 08:13
 
Türkiye geneli soğuk ve yağışlı
Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi sağanak yağışlı, yüksek kesimler ise kar yağışlı. Yağışların Doğu Karadeniz'de çok kuvvetli olması bekleniyor.
GÜNDEM Haberi
Türkiye geneli soğuk ve yağışlı

Türkiye’nin bazı bölgeleri bugünden itibaren sağanak yağışlı, yüksek kesimler ise kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları 6 ila 10 derece düşecek. Bugünden başlayarak Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi sağanak yağışlı, yüksek kesimler ise kar yağışlı geçecek. Yağışların Doğu Karadeniz'de çok kuvvetli olması beklenirken, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz'de kuvvetli rüzgârın etkili olacağı tahmin ediliyor.

ANİ SEL, SU BASKINI, HEYELAN, YAĞIŞ

Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. Rüzgârın batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-70 km/sa), Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, yer yer 90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, geneli, soğuk, ve, yağışlı,
Yorumlar
Haber Yazılımı