Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 17:28
 
Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası sona erdi
SPOR Haberi
Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası sona erdi

SONTELGRAF / KEMER - Geçen yıl koronavirüs nedeniyle ertelenen turnuvalar arasında yer alan 3 Bant Bilardo Türkiye şampiyonası Antalya’da yapıldı.  Antalya’nın Kemer Tatil Beldesindeki Limak Limra Otel’de 25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 1. Etap Müsabakalarına yaklaşık 2 bin 500 sporcu katıldı.

 

 

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 1. Etap Müsabakaları 28 Mart-8 Nisan tarihlerinde Antalya/Kemer Limak Limra Otelde yapıldı. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan’ın başından sonuna kadar izlediği turnuvada büyük erkekler, kadınlar ve gençler kategorilerden sporcular yarıştı. Semih Saygıner, çeyrek finalde Ömer Karakurt’u, 7 ıskatada 40-0 yenerken, turnuvanın da en çok konuşlan olayı oldu. Ancak turnuvada Semih Saygıner’le Ömer Karakurt yeniden eşleşti. Kıran kırana geçen bir mücadele sonunda Karakurt 40 sayıya ulaşarak Saygıner’i turnuvadan eledi.

Büyük erkeklerde final Lütfi Çenet ve Turgay Orak arasında oynandı. Kadınlarda Arzu Gök Gülşen Değener’le finale çıktı. Genç erkekler kategorisinde ise Doğukan Çorbacı Denizcan Akkoca finali izlendi.

Lütfi Çenet Turgay Orak’ı 40-27 yenerek Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 1. Etap şampiyonu oldu. Gençlerde Denizcan Akkoca Doğukan Çorbacı’yı 30-22 yendi ve 1. Etap şampiyonu oldu. Kadınlarda ise Gülşen Değener Arzu Gök’ü 3*-21 yenerek şampiyon oldu.

 

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, 3, Bant, Bilardo, Şampiyonası, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı