Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 23:35
 
Suriye açlık krizi ile karşı karşıya
“Welthungerhilfe” isimli yardım kuruluşu Suriye’nin bugüne kadarki en büyük açlık kriziyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu
DÜNYA Haberi
Suriye açlık krizi ile karşı karşıya

Almanya’da faaliyet gösteren “Welthungerhilfe” isimli yardım kuruluşu, 10 yıldır iç savaşın pençesinden kurtulamayan Suriye’nin bugüne kadarki en büyük açlık kriziyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu. Euronews Türkçe'nin haberine göre, Welthungerhilfe Suriye temsilcisi Konstantin Witschel, DPA'ya yaptığı açıklamada, bu ülkedeki nüfusun yüzde 60’ını teşkil eden 12 milyona yakın kişinin doğru dürüst karnını doyuramadığını söyledi.

 YAŞAM MÜCADELESİ ZORLAŞIYOR

Göçmen kamplarındaki vaziyetin de oldukça kötü olduğunu vurgulayan Witschel, “Kamplarda durum bir felaket” diyerek tepkisini dile getirdi.

Olumsuz hava koşullarının da etkisiyle şartların kötüleştiğini ifade eden Witschel, “Kamplarda konuştuğum 30’a yakın çocuğun üzerinde bu soğuk hava koşullarında sadece kazak, ayaklarında ise ayakkabı yerine sandal vardı” ifadesini kullandı.

Alman temsilci, enflasyonla birlikte gıda fiyatlarındaki yüksek artış ve Kovid-19 salgınının buralarda yaşam mücadelesini zorlaştırdığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriye açlık krizi ile karşı karşıya “Welthungerhilfe” isimli yardım kuruluşu Suriye’nin bugüne kadarki en büyük açlık kriziyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı