Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 21:37
 
Saadet Partili gençlerden yürek ısıtan çalışma
Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları üyeleri, soğuyan havaların ardından kent sokaklarında yürekleri ısıtan bir çalışma örneği sergiledi.
YURT Haberi
Saadet Partili gençlerden yürek ısıtan çalışma

SONTELGRAF/İZMİR – Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları üyeleri, soğuyan havaların ardından kent sokaklarında yürekleri ısıtan bir çalışma örneği sergiledi.

Saadetli gençler, sosyal sorumluluk projesi olarak, sokak hayvanlarının aç kalmaması için şehrin farklı merkezlerine mama kapları yerleştirdi.

Kış şartlarında yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak hayvanları için su borusu kullanarak yaptıkları beslenme aparatlarını İzmir’in pek çok noktasına yerleştiren Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları üyeleri, bu proje ile sokak hayvanlarının kışı bir nebze de olsa daha kolay geçirmesini amaçlıyor.

Aynı çalışmanın Türkiye’nin diğer illerindeki gençlik teşkilatları tarafından da yapıldığını belirten Saadet Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Hazırbulan, “Kediler, köpekler ve hatta kuşlar sokağımızın, mahallemizin sıcaklığı, çocukların en candan arkadaşlarıdır. Bu dostlarımızı gözlerimiz arar, göremeyince merak ederiz. Onlara kötü davranılmasına asla dayanamayız. Onların bize, bizim de onların sıcaklığına ihtiyacımız var. Havaların soğuduğu, şartların zorlaştığı bu mevsimde dostlarımızı unutamazdık. Sokak hayvanlarına İzmir halkı olarak hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Düzenli aralıklarla mama kaplarının bulunduğu yerlere giderek zarar görmüşse tamirini yapacaklarını, mama eksiği varsa mama temini sağlayacaklarını belirten Hazırbulan; “Bizler biliyoruz ki İzmir bu konuda gayet duyarlı bir şehir. Aynı şehirde, birlikte yaşadığımız hayvan dostlarımıza karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz. Onların olumsuz şartlardan etkilenmeden hayatlarını sürdürebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partili, gençlerden, yürek, ısıtan, çalışma,
Yorumlar
Haber Yazılımı