Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 18:35
 
Rammus53 , Twitch'ten uzaklaştırıldı
Twitch’te takipçileri tarafından çok sevilen Rammus53, kurumun yayın ilkelerine aykır davrandığı gerekçesiyle uzaklaştırıldı.Rammus’un kanalına girmeye çalışan izleyicilerini, “Üzgünüz. Bir zaman makinesine sahip değilseniz bu içerik artık ulaşılamaz demektir" yazısı karşlıyor.
SPOR Haberi
 Rammus53 , Twitch'ten uzaklaştırıldı

SONTELGRAF/İSTANBUL-Gerçek ismi İslam Ekşioğlu olan Rammus53, Canlı yayın platformu Twitch'ten bir süreliğine ban yedi. Canlı yayın platformu olan Twitch'te her türden yayına rastlamak mümkün. Ancak bu platformu en çok e-sporcular kullanıyor. Oynadıkları bilgisayar oyunlarını Twitch'ten yayınlayan yayıncılar, abonelik ve bağış üzerinden ciddi paralar kazanıyorlar. Koyduğu kuralların esnetilmemesi konusunda oldukça sert bir tutum içinde olan Twitch’te takipçileri tarafından çok sevilen Rammus53, kurumun yayın ilkelerine aykır davrandığı gerekçesiyle uzaklaştırıldı.

En yüksek izleyici sayılarına sahip yayıncıları bile ufak bir hata ya da kural ihlalinden dolayı kısa bir süreliğine de olsa banladığı bilinen  canlı yayın platformu Twitch'in Rammus53'ün cezasını ne zaman kaldıracağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Rammus’un kanalına girmeye çalışan izleyicilerini, “Üzgünüz. Bir zaman makinesine sahip değilseniz bu içerik artık ulaşılamaz demektir" yazısı karşlıyor.

RAMMUS53 YA DA İSLAM EKŞİOĞLU KİMDİR?

Aslen Rizeli olan ve 11 Mart 1995 yılında İstanbul’da doğan oyuncu, sol gözünde geçirdiği bir kazanın ardından yüzde 90 oranında görme kaybı oluştu.  Bu durumun ardından sektör değiştiren İslam Ekşioğlu,  2015 Yılından bu tarafa, Twitch'te Rammus53 adlı kanalda, çoğunlukla oynadığı oyunların yayınını yapıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Rammus53, ,, Twitch'ten, uzaklaştırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı