Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 11:17
 
‘Paralı takip’ için Twitter’dan ilk adım
Twitter, yaptığı açıklamada özel içerik üreten hesapların takipçilerinden doğrudan ücret alabileceği "Super Follows" özelliğini hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı.
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
‘Paralı takip’ için Twitter’dan ilk adım

Twitter, "Super Follows" özelliği ile ücretli takipçi modeline geçmeye hazırlanıyor. Bu modeli hayata geçiren Patreon’un sağladığı başarı sonrası Google’ın video servisi YouTube ve sosyal medya devi Facebook gibi platformlar da bu özelliği sistemlerine entegre etmişti. Bu trende katılan son sosyal medya uygulaması Twitter oldu.

The Verge’de yer alan habere göre, söz konusu özellik sayesinde Twitter'a içerik üreten kullanıcılar, takipçilerinden doğrudan ödeme alabilecek.

TARİH KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPILMADI

Twitter’dan yapılan açıklamada yeni uygulamanın fiyatının aylık 4,99 dolar (Yaklaşık 37 TL) olduğu bilgisine yer verildi.

Ancak Twitter’ın bu özellik için belirlediği komisyon miktarına dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kullanıcılar bu ücret karşılığında ‘bonus tweet’ler’ olarak adlandırılan ekstra içeriklere de erişim sağlayabilecek. Ancak mikro blog platformunun söz konusu özelliği kullanıma sunacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Paralı takip’ için Twitter’dan ilk adım Twitter, yaptığı açıklamada özel içerik üreten hesapların takipçilerinden doğrudan ücret alabileceği "Super Follows" özelliğini hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı.
Yorumlar
Haber Yazılımı