Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 09:25
 
ÖSYM sınav takvimi yayınlandı
ÖSYM, 2021 sınav takvimini açıkladı. Öğrenciler, 2021 Yılı Sınav Takvimine http://osym.gov.tr internet sitemizden erişebilecek.
EĞİTİM Haberi
ÖSYM sınav takvimi yayınlandı

SONTELGRAF-Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021 yılı sınav takvimini açıkladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün imzasıyla yayınlanan takvime göre ALES, YDS, YÖKDİL, KPSS, YÖKDİL ve diğer sınavların tarihi belirlendi. Milyonlarca öğrencinin katılması beklenen YKS'nin TYT oturumu Haziran'da, AYT ve YDT oturumları da 27 Haziran'da yapılacak.

ERTELENEN SINAVLAR NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 yılı sınav takvimini sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Aygün konuya dair yaptığı paylaşımında, “2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulanacaktır. Adaylarımıza başarılar dilerim. 2021 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak sınavların sınav tarihlerini, başvuru tarihlerini ve sonuç açıklama tarihlerini içeren 2021 Yılı Sınav Takvimine http://osym.gov.tr internet sitemizden erişebilirsiniz” ifadelerini kullandı.Corona virüs salgını nedeniyle ertelenen ALES ve YÖKDİL için de sınav tarihleri belirlendi. ALES 21 Şubat’ta, YÖKDİL 28 Şubat’ta, KPSS DHBT 11 Nisan’da yapılacak.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖSYM, sınav, takvimi, yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı