Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 02:14
 
NATO’nun SNMCMG-2 görevinin komutası Türk donanmasında
NATO’nun Akdeniz ve Karadeniz’deki mayın harbine yönelik deniz harekat ve eğitim faaliyetleri, 16 Nisan’a kadar Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca yürütülecek.
GÜNDEM Haberi
NATO’nun SNMCMG-2 görevinin komutası Türk donanmasında

SONTELGRAF/İZMİR - NATO’nun Akdeniz ve Karadeniz’deki mayın harbine yönelik deniz harekat ve eğitim faaliyetlerinden sorumlu NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2’nin (SNMCMG-2) komutası, 20 Şubat–16 Nisan 2021 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca yürütülecek.

Deniz Albay Yusuf Karagülle’nin SNMCMG-2 Komutanlığını yapacağı görevde “TCG Sokullu Mehmet Paşa” gemisi ise SNMCMG-2 karargahının komuta gemisi görevini icra edecek.

Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu’nun İstanbul Tuzla’da icra edilen törene “TCG Sokullu Mehmet Paşa” gemisi, “TCG Ayvalık” gemisi ve İspanya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı gemisi “ESPS Tajo” iştirak etti.

Komutası Deniz Kuvvetlerince yürütülecek olan SNMCMG-2’de; Bulgaristan, İspanya, İtalya, Romanya ve Yunanistan deniz kuvvetlerinden mayın avlama gemileri de görev yapacak. Görev kapsamında Karadeniz ve Akdeniz’de NATO üyesi ülkelerin ev sahipliğinde icra edilecek mayın harbi tatbikatlarına iştirak edilecek ve kıyıdaş ülkeler ile ikili deniz eğitimleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NATO’nun, SNMCMG-2, görevinin, komutası, Türk, donanmasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı