Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 19:12
 
Muğla'da sanatsal ve kültürel etkinlikler eve taşındı
Muğla Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşlar için birçok sanatsal ve kültürel etkinliği dijital ortama taşıdı.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Muğla'da sanatsal ve kültürel etkinlikler eve  taşındı

SONTELGRAF/MUĞLA-Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşları üretime yönlendirmek isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi bir dizi çalışma başlattı. Pandemi döneminde vatandaşlara yönelik hazırladığı evde üretim, masal, spor, dans saati gibi sosyal medya içerikleri ile evde kalan vatandaşların eğitici ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan evde üretim, masal saati, spor saati, dans zamanı, tiyatro gibi sosyal medyada içerikleri ile vatandaşların hem zamanlarını kaliteli geçirmeleri hem de ruh ve fiziksel sağlıklarını korumaları sağlanıyor.

SANATSAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİK DİJİTAL ORTAMA TAŞINDI

Ayrıca internetten yoğun şekilde faydalanıldığı şu günlerde Büyükşehir Belediyesi çocukların yanı sıra yetişkinleri de online derslere yönlendirerek, dünyanın tüm gündemi olan COVID-19’dan uzaklaşma fırsatı yakalamalarını sağlıyor.Muğla Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşlar için birçok sanatsal ve kültürel etkinliği dijital ortama taşıdı. Özellikle pandemi döneminde Muğlalıların sanattan, spordan ve müzikten uzak kalmamaları için Büyükşehir Belediyesi, sosyal hayatta yapılabilen spor, sinema, dans ve konser gibi etkinlikleri Youtube, İnstagram ve Facebook gibi online platformlardan yayınlıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muğla'da, sanatsal, ve, kültürel, etkinlikler, eve, , taşındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı