Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 16:59
 
Milletvekili Köksal'dan gazeteciye cevap
TBMM’de soru önergeleriyle de kendinden söz ettiren Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Gazeteci Sait Karaduman’ın kendisine yönelttiği sorulara kısa sürede cevapladı.
SİYASET Haberi
Milletvekili Köksal'dan gazeteciye cevap

SONTELGRAF/AFYONKARAHİSAR - TBMM’de soru önergeleriyle de kendinden  söz ettiren Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Gazeteci Sait Karaduman’ın kendisine yönelttiği sorulara kısa sürede cevapladı.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sayın Sait KARADUMAN;

Gazeteci / Yurttaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal’ın cevaplaması istemiyle 15.02.2021 tarihinde verdiğiniz önergenizde yer alan sorularınız cevaplandırılmıştır.

Yayınlanan bir haber dolayısıyla gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz.  Sizin gibi duayen bir gazeteci tarafından bu denli titiz takip edilmek, sorumluluğumuzu artırıyor.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Sayın Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın milletvekili olarak toplumun her kesiminin olduğu gibi şehrimizde gazetecilik mesleğini sürdüren basın mensuplarının sorunlarını da Yüce Meclis çatısı altında dile getirmektedir. Bu bağlamda ulusal basın-yerel basın ayrımı yapılması mümkün değil; ayrıca takdir ederseniz ki böyle bir ayrım yapılması da işin doğasına terstir. Bunun yanı sıra Sayın Milletvekilimiz Burcu Köksal, gazetecinin ulusalı yereli olduğu görüşünde değildir. Milletvekilimiz sadece seçim dönemlerinde değil, mümkün olan her fırsatta gazeteci arkadaşlarımızla bir araya gelmekte, onlarla sohbet etmekten mutluluk duyduğunu sıklıkla dile getirmekte ve basın mensuplarına yaptığı ziyaretlerle de bunu göstermektedir.

 

Bu kapsamda Sayın Burcu Köksal’ın gerek Afyonkarahisar merkez dahil kente bağlı tüm ilçe, belde, köy ziyaretleri ile diğer illerdeki ve Meclis’teki tüm çalışmaları sosyal medya mecralarında çoğunlukla kısa bilgi notları olarak ilgili görsel ve video görüntüleri ile Basın Bürosu ekibi tarafından paylaşılmaktadır. Sayın Köksal’ın faaliyetleri sosyal medya mecralarında anlık olarak kısa bilgi notları ilgili görsel ve görüntüler şeklinde hızlı bir şekilde paylaşıldıktan sonra, yine Basın Bürosu ekibimiz tarafından birleştirilerek haber haline getirilmektedir. Ancak günümüzde, basın yayın kuruluşları açık istihbarat kaynağı olarak sosyal medya mecralarındaki paylaşımı da esas almaya başlamıştır. Bu bağlamda Sayın Milletvekili’nin özellikle ulusal basına haber gönderme talimatı olmadığı gibi; önce yerel basına, ardından ulusal basına yansıyan pek çok açıklaması ve ziyareti olmuştur. Milletvekili seçilmesinin ardından bugüne kadar,  “Halktan yana, emekten yana yaşadım; bundan gurur duyuyorum.” sözlerini her platformda dile getiren böyle bir bakış açısına sahip olan Sayın Burcu Köksal’ın basın emekçileri arasında ayrım yapması mümkün değildir.

 

Dolayısıyla böyle bir görüşte olan bir Milletvekili’nin Basın Bürosu’nun da bu görüş dışına çıkması takdir edersiniz ki kabul edilemez. Öte yandan Sayın Köksal, “İşini hakkıyla yapan, mesleğini alın teri ile taçlandıran, dürüst basın emekçilerinin her zaman başımın üstünde yeri vardır” sözlerini yine birçok kez dile getirmiştir.

Bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Köksal'dan, gazeteciye, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı