Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 14:37
 
Liselerde devamsızlık nedeniyle sınıfta kalma kaldırıldı
MEB, lise öğrencilerini ilgilendiren bir dizi karar aldı. Devamsızlıktan sınıfta kalma kaldırılırken, teknik liselerde okuyan 12. sınıf öğrencilerine staj muafiyeti getirildi.
EĞİTİM Haberi
Liselerde devamsızlık nedeniyle sınıfta kalma kaldırıldı

 

SONTELGRAF

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselerde sınıf geçme ve karne notuyla ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Buna göre, devamsızlıktan sınıfta kalma kaldırıldı. Uzaktan eğitim sürecini göz önüne alan MEB, lisede sınıf geçme kriterlerine yeni düzenlemeler getirdi. Alınan karar gereğince karneler sadece birinci önem veya her iki döneme ait puanlara göre düzenlenecek. Birinci ve ikinci döneme ait yazılı sınav ya da performans, proje notu olmayanların velileri aranacak, ikinci dönemin sınavlarına girmeleri istenecek.

TEKNİK LİSELERDE OKUYAN 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE STAJ MUAFİYETİ

Sınava girmeyenler tüm derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek. Yılsonu başarı puanı 50'nin altında olan hazırlık öğrencileri de sorumlu olarak 9. sınıfa geçebilecek. haber3.com’da yer alan habere göre, 12. sınıfların diplomaları, uzaktan eğitimin sona ereceği 2 Temmuz tarihi esas alınarak düzlenecek.

Başarısız dersi olanlar 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında sorumluluk sınavlarına girecek.

Mesleki ve teknik liselerde okuyan 12. sınıf öğrencileri de yapamadıkları veya eksik yaptıkları zorunlu stajlarından muaf tutuldu.

Salgın nedeniyle karne ve başarı belgeleri dijital ortamda verilecek. Basılı halini isteyenlerin okul müdürlüklerine başvurması gerekiyor

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sontelgraf, Sıcak Haber, Liselerde, devamsızlık, nedeniyle, sınıfta, kalma,
Yorumlar
Haber Yazılımı