Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 18:16
 
LGS Tercihleri 5-16 Temmuz'da yapılacak
LGS kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimler açıklandı. LGS kapsamında tercih işlemler 5-16 Temmuz arasında yapılacak.
EĞİTİM Haberi
LGS Tercihleri 5-16 Temmuz'da yapılacak

LGS kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimler açıklandı. LGS kapsamında tercih işlemler 5-16 Temmuz arasında yapılacak. ANKA’nın aktardığında göre,

2021 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları ve tercih rehberleri de hazırlandı.

Kontenjan tabloları ile 2020'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı. Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek. Yerel yerleştirme kapsamında sınavsız olarak öğrenci alan okulların kayıt bölgelerine göre tercih tabloları da açıklandı.

Tercih yapacak adaylar, Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alan okullar için tercih rehberine buradan, yerel yerleştirme İle öğrenci alan ortaöğretim kurumları için tercih rehberine ise buradan ulaşabilecek.

Ayrıca, özel ortaöğretim kurumlarının kayıtları ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okulların işlemleri ve kayıtları de 16 Temmuz'a kadar tamamlanacak.

Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak “e¬okul.meb.gov.tr” internet adresinden çevrimiçi yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmî ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecek.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: LGS, Tercihleri, 5-16, Temmuz'da, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı