Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 08:17
 
Kuzey kesimlerde yağış görülecek
Ülkemizin kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer bölgelerin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNDEM Haberi
Kuzey kesimlerde yağış görülecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağış beklendiğini belirtti. Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul ile Kocaeli ve Kırklareli'nin kuzey kesimleri, bu akşam saatlerinde Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun ve Iğdır çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer bölgelerin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bölgeler hava durumu şöyle:

Marmara: İstanbul ile Kocaeli ve Kırklareli'nin kuzey kesimleri aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve yer yer çok bulutlu. Bölgenin batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, kuzey tarafları aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor.

 Ege: Genellikle az bulutlu ve açık Hava sıcaklığının sahile yakın yerlerde 25 derece dolaylarında, iç kesimlerde 20 derecenin altında seyretmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Bölgenin tamamında hava açık. Zaman zaman parçalı ve az bulutlu bir havanın görüleceği tahmin ediliyor. Gündüz hava sıcaklığı 19-22 derece civarında seyredecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı 18-23 arasında seyredecek. Gece ise bazı bölgelerde sıcaklığın 10 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Sıcaklık 20 derece civarında. Gece 10 derecenin altında düşmesi beklenen sıcaklığın soğuk havanın yüksek kesimlerde zirai dona neden olabileceğinden üreticilerin dikkatli olmaları gerekiyor. Bölge parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Samsun'un doğusu, Ordu ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Erzurum’da gündüz sıcaklığı 14 derece civarında seyrederken, Malatya 20 derece olacak. Bölgenin doğusundaki Iğdır çevrelerinin bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Diğer yerler az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Sıcaklık 25 derece civarında seyredecek. Bölgenin tamamının az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kuzey, kesimlerde, yağış, görülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı