Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 19:07
 
Kırkpınar'da Ağa değişmedi
Gelecek yıl düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için yapılan ağalık ihalesi iş insanı Seyfettin Selim kazandı.
SPOR Haberi
Kırkpınar'da Ağa değişmedi

Edirne'de gelecek yıl 661'incisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için yapılan ağalık ihalesini, ağalık sembolü olan koça 1 milyon 22 bin lira veren iş insanı Seyfettin Selim kazandı. ANKA’nın haberine göre, Edirne Belediye Encümeni tarafından açılan ağalık ihalesine, sadece Seyfettin Selim katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ağalık ihalesini, gelecek yıl yapılacak 661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin adına yakıştığı gerekçesiyle 661 bin liradan açtı.

Kırkpınar’ın bu yılki ağalığını da elinde bulunduran Seyfettin Selim, bu rakamı 1milyon 22 bin liraya çıkartarak Tarihi Kırkpınar'da bir rekora daha imza attı. Selim, ağalık sembolü olan koçu 1 milyon 22 bin liraya satın almış oldu.

Böylece 13'üncü kez Kırkpınar Ağası olan Selim, ağalık sembolü koçu da emniyet teşkilatına bağışladı.

Kırkpınar’da 12 kez ağalık yapan ve ağalık ihalesini üç yıl üst üste kazananlara verilen altın kemerlerden üçüne sahip tek isim olan Seyfettin Selim, “peygamber sporu güreşlere ağalık yapmanın onurunu yaşadığını” da söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırkpınar'da, Ağa, değişmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı