Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 14:04
 
Kılıçdaroğlu o illerde sahaya iniyor
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin milletvekili çıkaramadığı ya da daha az vekili bulunduğu illeri ziyaret için sahaya iniyor. Kılıçdaroğlu'nun il ziyaretlerinde gündemi ekonomi olacak. CHP Lideri esnafı dinleyecek, çözüm önerilerini anlatacak.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu o illerde sahaya iniyor

SONTELGRAF/ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin ‘düşük’ oy aldığı 24 ilde çalışmak için ‘özel programla’ sahaya indi. Aynı illere daha önce iki kez milletvekillerini gönderen ve rapor hazırlatan Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir yılda tamamlanması beklenen programını Aksaray’dan başlattı.

Ziyaretlerinde, kendisini ‘milliyetçi-muhafazakâr’ olarak tanımlayan kesimlerle ‘dar kapsamlı’ toplantılarda bir araya gelmeyi planlayan Kılıçdaroğlu’nun bu kesimlere, “Neden CHP’ye oy vermiyorsunuz” diye soracağı belirtildi.

Ziyaretlerde özellikle dini kanaat önderleri ile İslami cemaat temsilcileriyle bir araya gelinmesinin planlandığı bildirildi.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’e konuşan parti kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun uzun süredir devam ettirdiği bu stratejinin ilk sonuçlarını yerel seçimlerde verdiğini, “CHP’ye asla oy vermez” denilenlerin fikrini değiştirdiğini aktardı.

 

24 İLİ ZİYARET EDECEK

 

Kılıçdaroğlu’nun ziyaret edeceği iller şöyle; Aksaray, Adıyaman, Bayburt, Çankırı, Çorum, Düzce, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yozgat.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu, o, illerde, sahaya, iniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı