Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 22:43
 
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Buğa’dan AK Parti İl Başkanı Uluçay’a istifa çağrısı
İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın canlı yayın konuğu oldu. Programda Afyonkarahisar’da uygulanması gündemde olan kentsel dönüşüm konusu masaya yatırıldı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın “İlk defa kentsel dönüşüm yapılan yerlerde böyle acemeliklerler olabilir” açıklamasını eleştiren Buğa, “Eğer acemiliğini kabul ediyorsa, bu işi yürütemeyecekse, kusura bakmasın istifa etsin” dedi
- Haberi
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Buğa’dan AK Parti İl Başkanı Uluçay’a istifa çağrısı

SONTELGRAF/AFYONKARAHİSAR - Afyonpostasi.com sitesinden yayınlanan Gazeteci Nail Aybaz’ın hazırlayıp sunduğu Afyon Gündemi programına katılan İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, şunları söyledi:

 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ACEMİLİK OLMAZ

 

Afyonkarahisar masasını oluşturalım. Ama olmadı. Sayın Zeybek şu anda ortada yok. Bizim 11 belediye meclis üyelerimiz var. Hepsi konuşuyor. Ama çözüm bulunamıyor. Biz şu anda kendimizi pazarlıkta gibi hissediyoruz. İYİ Parti bastırdıkça 30’du 40 oluyor. Burdan bunu anlıyoruz. İş il başkanına dönmüş gibi. Sayın Uluçay görüşmeleri yapıyor. Dünkü basın toplantısına bakıyoruz. Sayın Uluçay’ın toplantıda söylediklerine bakıyoruz. İlk defa kentsel dönüşüm yapılan yerlerde böyle acemeliklerler olabilir  diyor. Kentsel dönüşümde acemilik olmaz.

 

ACEMİLİĞİ KABUL EDİYORSA, İSTİFA ETSİN

 

Devletin bir hukuku vardır. Devletin bu hukukunda kentsel dönüşüm nasıl olacağı yönündeki veriler sizlerin elindedir. Her partinin belediyenin mimarları avukatları vardır. Bunlar çok açıktır. Bunlar zor bir şey değildir. Kendini acemi olarak kabul ediyorlarsa, kardeşim bizim acemiye ihtiyacımız yok. Bir hükümet il başkanı bu işin başındadır. Her şeye yön verecek, çok şeyi yönlendirmeye muktedir olmak zorundadır. Her taraftan doneli olacakki bu işlerin çözümüne bakacak. Halkla belediyenin arasındaki bağı kuracak. Vekillerle meclis arasında köprü olacak. Bir il başkanın teşkilatların üzerindedir. Genel başkanı temsil eder. Bu çok önemli bir konu. Ama diyorsa ben acemiyim. Kardeşim bizim acemiyle işimiz yok. Hükümetin il başkanı bu şehrin ana kalbidir. Eğer acemiliğini kabul ediyorsa, bu işi yürütemeyecekse, kusura bakmasın istifa etsin.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Merkez, İlçe, Başkanı, Buğa’dan, AK, Parti, İl, Başkanı, Uluçay’a, istifa, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı