Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 00:34
 
İstenmeyen ileti alıyorsanız siz de İYS'yi deneyin
2 milyon vatandaşın İYS'de ticari elektronik ileti onaylarını kontrol ettiğini belirten Bakan Pekcan: "İstenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla 7 Ocak'ta hizmete açtığımız Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi."
GÜNDEM Haberi
 İstenmeyen ileti alıyorsanız siz de İYS'yi deneyin

SONTELGRAF/ANKARA-Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, istenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla 7 Ocak'ta hizmete açtıkları Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne (İYS) vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirtti.  Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bugüne kadar 2 milyonun üzerinde vatandaşın sisteme girerek onaylarını kontrol ettiğini, 32,2 milyon ret işlemi ve 300 bine yakın onay işlemi gerçekleştiğini bildirdi.

 VERİLEN KARAR DEĞİŞTİRİLEBİLİYOR

"İstenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla 7 Ocak'ta hizmete açtığımız İYS'ye vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi" diyen Bakan Pekcan, bundan sonra da vatandaşların ticari elektronik ileti tercihlerini kolayca e-Devlet Kapısı'ndan veya www.iys.org.tr adresinden arzu ettikleri anda değiştirebileceklerini kaydetti. Bakanlığın İYS uygulamasıyla tüketiciler, tüm ticari elektronik ileti onaylarını tek bir noktadan görebiliyor, kontrol edebiliyor ve reddedebiliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstenmeyen ileti alıyorsanız siz de İYS'yi deneyin 2 milyon vatandaşın İYS'de ticari elektronik ileti onaylarını kontrol ettiğini belirten Bakan Pekcan: "İstenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek a
Yorumlar
Haber Yazılımı