Haber Detayı
05 Kasım 2021 - Cuma 11:40
 
İlçe MEM için 'sınavı kazanmış olma' şartı kaldırıldı
İlçe milli eğitim müdürlüğüne yapılacak atamalara ilişkin koşullar arasından ''yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanarak atanmış olmaları şartıyla'' ifadesi metinden çıkarıldı.
EĞİTİM Haberi
İlçe MEM için 'sınavı kazanmış olma' şartı kaldırıldı

İlçe milli eğitim müdürlüklerine atanacaklara yönelik ''yazılı ve sözlü sınavı kazanma'' koşulu kaldırıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik'te değişiklik öngören düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Buna göre, il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda, Devlet Memurlar Kanunu'nda öngörülen koşulların yanı sıra ''eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak'' koşulu aranacak.  İlçe milli eğitim müdürü kadrosuna atanacakların ayrıca öğretmenlikte adaylığının kaldırılmış olması da gerekecek.

 

Yürürlükteki yönetmeliğini 23. maddesinde, il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne ilişkin atanma koşulları iki ayrı fıkrada düzenleniyordu. İlçe milli eğitim müdürlüğüne atanacaklara ilişkin nitelikler arasında diğer koşulların yanı sıra  ''yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanarak atanmış olmaları şartıyla'' ifadesi de yer alıyordu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, MEM, için, 'sınavı, kazanmış, olma', şartı, kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı