Haber Detayı
01 Kasım 2021 - Pazartesi 07:54
 
Haşim Bayram hayatını kaybetti
Bir dönemin çok tartışılan isimlerinden eski Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, yakalandığı Koronavirüsten kurtulamayarak eşiyle birlikte hayatını kaybetti.
GÜNDEM Haberi
 Haşim Bayram hayatını kaybetti

Adını 2017 yılında Bera Holding olarak değiştiren Kombassan Holding’in kurucusu Haşim Bayram, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Konya merkezli olarak faaliyet gösteren Kombassan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Haşim Bayram, koronavirüs tedavisi görüyordu.  Bayram'ın eşi Emine Bayram’ın da 23 Ekim tarihinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Koronavirüse yakalanan Haşim Bayram ve eşi Emine Bayram, durumları ağırlaşınca 22 Ekim’de hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Emine Bayram 23 Ekim Cumartesi hayatını kaybederken, 31 Ekim’de Haşim Bayram, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Bayram’ın cenazesi bugün Konya’da Hacıveyis Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı’na defnedilecek. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarından topladığı paraları yatırıma çeviren ve paydaşlarını mağdur ettiği iddialarıyla bir zamanlar gündemden düşmeyen Haşim Bayram, gurbetçilerden para toplama işinin ilklerinden birisini gerçekleştirmişti.  Yeşil sermaye olarak adlandırılan birçok firma daha sonra batmıştı.

HAŞİM BAYRAM’IN ÖZGEÇMİŞİ

Haşim Bayram 1951 yılında Karaman’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Kazım Karabekir’de, lise öğrenimini de Akşehir İlköğretim Okulu ve Ankara Yüksek Öğretmen Hazırlık sınıflarında tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Fizik lisansı, ayrıca Kimya Yüksek Mühendislik öğrenimini tamamladı. Anadolu’nun birçok lisesinde kimya öğretmenliği, sanayii bölge müdür yardımcılığı ve bazı sanayi tesisi ve kuruluşlarında mühendislik yaptı. 1981 yılından sonra özel dershanecilikle ticari hayata atıldı. 1989 yılında Kombassan Holding’i kurdu ve uzun bir süre yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Haşim, Bayram, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı