Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 20:27
 
Görünmeyen işsizler ordusu ses vermeye başladı
Üniversite muzunu işsizler ordusunda yerini alan ve bugüne kadar sessiz hak arayışlarına devam eden Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları seslerini yükseltmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın personel alımı yapmadığına tepki gösteren Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları artık yetkililerin sesini duymasını istiyor.
GÜNDEM Haberi
Görünmeyen işsizler ordusu ses vermeye başladı

SONTELGRAF/İZMİR – Üniversite muzunu işsizler ordusunda yerini alan ve bugüne kadar sessiz hak arayışlarına devam eden Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları seslerini yükseltmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın personel alımı yapmadığına tepki gösteren Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları artık yetkililerin sesini duymasını istiyor.

 

BAKAN KURUM KAYITSIZ KALIYOR

 

Edinilen bilgiye göre Üniversitelerin Emlak ve Emlak Yönetimi yılda ortalama 6 bin mezun veriyor. İktidar tarafından 2018 yılından bu yana bu mezunların yığılmasının önüne geçebilecek bir alım yapılmadı. 2021 yılı başlarında bütün bakanlıklar personel alımına giderken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hala alım sürecine girmedi. Bu durum da  hem Tapu ve Milli Emlak Müdürlüklerindeki iş yoğunluğunu artırmış hem de KPSS sürecini tamamlayıp alım bekleyen 30 bin mezunu maddi manevi zor durumda bırakıyor.

Bunun yanı sıra bıkmadan usanmadan Emlak ve Emlak Yönetimi mezunu genç işsiz atama bekleyen öğrenciler sosyal medyada vekillerden de destek alarak seslerini duyurmaya çalışıyor. Sosyal medya hesaplarından sesini duyurmaya çalışan bu gençler Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kayıtsız kalmasına da tepki gösterdiler.

 

 

MİLLETVEKİLLERİNİN DESTEĞİ

 

Sayısı Milyonları bulan genç işsizler ordusunun büyük bir  kısmını oluşturan Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları seslerini duyurabilmek için denemedik yol, çalmadık kapı bırakmazken, bazı milletvekilleri, bu gençlerin sesi oldu.

30 binden fazla mezunu bulunan Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları geçen yıllara göre bu yıl alım ilanının hâlâ çıkmamış olmasından son derece rahatsız olmakla beraber,  sosyal medyada yaptıkları çalışmalarla duyarlı milletvekillerinin dikkatlerini çekmeyi başardılar

 

MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

 

Sosyal medya hesaplarından her gün binlerce twit atan öğrencilerin bu seslenişlerine milletvekilleri duyarsız kalmadı. Öğrencilerin umutsuz bekleyişlerine yeni bir umut olacak soru önergelerini cevaplandırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a verdiler.

TBMM’de seslerini duyan ve gençlerin sesi olan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile İYİ Parti Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz’a teşekkür eden genç işsizler ordusu, umutlarını kaybetmeyeceklerini ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görünmeyen, işsizler, ordusu, ses, vermeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı