Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 10:17
 
Gara Operasyonu tartışması... Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 5 paralık dava
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü kabine toplantısının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na oldukça sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu ise Erdoğan'a "5 paralık" dava açacağını duyurdu.
SİYASET Haberi
Gara Operasyonu tartışması...    Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ağır sözler   Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 5 paralık dava

SONTELGRAF/ANKARA-Dün yapılan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, il kongresinde olduğu gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert eleştiriler yöneltti. Kılıçdaroğlu'nun salı günkü grup toplantısında, Gara'da şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili olarak kendisini suçlamasına yanıt veren Cumhurbaşkanı, sert ifadeler kullandı:

RİYAKARLIĞI MİDEMİZİ BULANDIRIYOR

‘‘Kılıçdaroğlu dün yine çıktı tamamı yalan, tamamı hezeyan olan bir sürü zırvayı arka arkaya sıraladı. Arada bize de güya sorular soruyor. CHP'nin başındaki adamcağız hayatının bir bölümü memuriyetle, kalan kısmı siyasetle geçmiş, kasetle geçmiş olsa da CHP'nin genel başkanlık koltuğunu cebren ve hile ile işgal etmiş bir adamcağızdır. Bu operasyonun sorumlusu elbette aynı zamanda başkomutan ve yürütmenin başı olan cumhurbaşkanından, mili savunma ve içişleri bakanlıklarına, askerinden polisine, istihbaratçısına kadar tüm mensuplarıyla Türkiye Devleti'dir. Terör örgütüne samimi bir kınama yapmaya dilleri varmayanların yaşanan acı hadise karşısında şahsımı ve devletimi suçlama yönünde gösterdiği canhıraş gayreti ibretle takip ediyoruz. Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadeleye destek vermezken kürsüden parmak sallama riyakarlığı midemizi bulandırıyor. İlk seçimde bu zatın hak ettiği dersi, son defa alacağına inanıyorum."

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A ‘‘BEŞ PARALIK’’ DAVA

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, CHP liderine ‘‘terbiyesiz herif’’ diye hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beş kuruşluk bir tazminat davası açacaklarını duyurdu. Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sorduğu soruların arkasında olduğunu ve bu beş sorunun cevabını mutlaka alacağını ifade etti.

 https://www.sontelgraf.com/haber-chp-lideri-kilicdaroglu-ndan-erdogan-a-gara-sehitleri-tepkisi-8088.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gara, Operasyonu, tartışması..., , , , Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na, ağır, sözler, , , Kılıçdaroğlu'ndan, Erdoğan'a, 5, paralık, dava,
Yorumlar
Haber Yazılımı