Haber Detayı
27 Haziran 2021 - Pazar 13:36
 
Eski El Kaide Komutanına Türkiye vatandaşlığı verildi iddiası
ABD'li Gazeteci Snell, eski El Kaide komutanının Türkiye vatandaşlığı aldığını öne sürdü, fotoğraf yayınladı
DÜNYA Haberi
Eski El Kaide Komutanına Türkiye vatandaşlığı verildi iddiası

SONTELGRAF / DIŞ HABERLER - ABD'li Gazeteci Lindsey Snell, eski El Kaide komutanı Manar Al-Shami'nin Türkiye vatandaşlığı aldığını iddia etti. Snell, Al-Shami adına düzenlendiğini belirttiği Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı'nın fotoğrafını da yayınladı. ANKA’nın aktardığına göre, ABD'li Gazeteci Snell, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk politikacılar Suriyeli mültecileri Suriye'ye geri göndermekten bahsetmeye devam ederken eski El Kaide komutanı Manar Al-Shami Türk vatandaşlığı alıyor" dedi. 

Snell, paylaşımında Manar Al-Shami adına düzenlendiğini belirttiği Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı'nın görüntüsünü de yayınladı. Al-Shami, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde görev yapmış; 2016 senesinde Suriye'den Türkiye'ye geçtikten sonra askeri bölgeyi ihlal suçlamasıyla tutuklandığını ve bu konuda Türk yetkililerle irtibatın sürdüğünü açıklamıştı.

Yayınlanan fotoğrafa göre; Al-Shami’nin Türkiye’deki yabancı uyruklulara verilen ve 97, 98, 99 ile başlayan kimlik numarasından farklı olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi 45 ile başlayan bir numaraya sahip olması dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sontelgraf, Sıcak Haber, Eski, El, Kaide, Komutanına, Türkiye, vatandaşlığ
Yorumlar
Haber Yazılımı