Haber Detayı
06 Temmuz 2021 - Salı 09:38
 
Emirdağ’ın kültürü taglarda yaşatılacak
Türkiye’nin önemli sözlü kültür merkezlerinin yanı sıra yurt dışına da en çok işçi gönderen ilçelerden birisi olan Emirdağ’da, ilçenin iki ana girişine ‘gurbet’ ve türkü’ konulu taglar yerleştirildi
Yerel Haberler Haberi
Emirdağ’ın kültürü taglarda yaşatılacak

SONTELGRAF

Türkiye’den Avrupa’ya en çok gurbetçi gönderen merkezlerin başında gelmesinin yanında sözlü kültürde de çok önemli yörelerin başında gelen Emirdağ’da ilçenin girişlerine gurbet ve türkü temalı taglar yerleştirildi. Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ana giriş caddelerine ilçenin tarihine uygun peyzaj çalışmaları yapıldığını, aydınlatma ile modern bir görüntüye kavuşturtulduğunu söyledi. Eskişehir Caddesi girişine ‘Gurbetin Başkenti’,  Konya Caddesi girişine ise ‘Türküler Diyarı’ sloganlarını içeren taglar konulduğunu belirten Başkan Koyuncu, Emirdağ tarihine ve kültürel dokusunu yansıtan çalışmalar yapıldığına vurgu yaptı.

MODERN AYDINLATMA YAPILDI

Eskişehir ve Konya caddesinde yapılan çalışmaların hem vatandaşlar hem de gurbetçiler tarafından memnuniyetle karşılandığının altını çizen Koyuncu, diğer çalışmaları ise şöyle aktardı: “Emirdağ’a yakışan bir çalışma yaptık” diye konuştu. Koyuncu, “Ayrıca tagların konulduğu caddelerimize 61 adet 10 metre boyunda çiftli aydınlatma direği yapmış bulunmaktayız. Eskişehir Caddesine ise, ‘Gurbetin Başkenti’ giriş tagı ve 20 adet 10 metre boyunda çiftli aydınlatma yapmış bulunmaktayız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emirdağ’ın, kültürü, taglarda, yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı