Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 14:54
 
CHP'li Koç, AKP'li Özhaseki'ye öyle bir yanıt verdi ki...
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri'de Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yaptırdığı Sami İpek Caddesi'nin açılışında CHP'yi hedef aldı. Özhaseki'ye cevap, CHP'li Haluk Koç'tan geldi.
GÜNDEM Haberi
CHP'li Koç, AKP'li Özhaseki'ye öyle bir yanıt verdi ki...

SONTELGRAF/ANKARA - AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri'de Melikgazi Belediyesinin Yıldırım Beyazıt mahallesinde yaptırdığı Sami İpek Caddesi'nin açılışında, "Ana muhalefet HDP'nin sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin" dedi.

KRT TV'nin haberine göre AKP'li Özhaseki'ye cevap CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç'tan geldi. Koç, "Birkaç oy alabilmek uğruna, Ankara’da Mansur Yavaş’a iftira atabilmek için sapıklardan medet umanların, İstanbul seçimleri için, aranan PKK’lı terörristleri devlet televizyonuna çıkaranların, bu ezik siyasetçinin deyimi ile; “Allah belasını versin” dedi.

 

TEPKİLER SÜRÜYOR

 

AKP'li Mehmet Özhaseki’nin CHP ve HDP’yi hedef alan açıklamalarına bir diğer yanıt da CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan geldi.

AKP’nin vizyonsuz politikalarının Türkiye’yi uçuruma sürüklediğini ifade eden Arık, AKP’nin günü geldiğinde PKK ile, günü geldiğinde FETÖ ile günü geldiğinde de IŞİD ile yol yürüdüğünü ifade etti.

AKP’nin her seferinde kandırıldık diyerek Türkiye’nin başına açtığı belaları unutturmaya çalıştığını ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Aslında AKP Genel Başkan Yardımcısına daha birkaç gün önce yanıtını TBMM kürsüsünden vermiştim. Olsun biz bir kez daha unutturmak isteyenler ve unutanlar için buradan yanıt verelim. Kökleri Kuva-yi Milliye’ye dayanan CHP, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. AK Parti gibi çıkar birlikteliklerinin ortaya çıkardığı bir parti değildir. 19 yıldır ülkeyi yöneten ama yaşanan hiçbir olay sonrasında sorumluluk almayan AK Partililer, Gara’da şehit edilen vatan evlatlarıyla ilgili yanlışlarının faturasını da başkalarına kesmeye, gündem değiştirmeye çalışıyor.

Olmadık iftiralarla CHP’yi hedef alıyorlar. Oslo’da teröristlerle masaya oturan, çadır mahkemelerde teröristleri aklayan, Diyarbakır’da terörist başının mektubunu okutan AK Parti’nin teröriste ‘gerilla’ diyen Genel Başkan Yardımcısı, utanmasa Dolmabahçe’de HDP ile ortak bildiriye imza atanların CHP’liler olduğunu söyleyecek. CHP’nin çizgisi de duruşu da bellidir.

Biz İstanbul seçimlerinde 3-5 oy için teröristten medet ummadık. Oy için eli kanlı teröristleri devletin televizyonuna çıkarmadık. Çok şükür ki, biz dün ne söylediysek bugün de aynısını söylüyoruz. Dün söylediklerimizin altında ezilip, kendi sözlerimize yayın yasağı getirtmiyoruz. Teröre yaltakçılık yapan CHP değil AK partidir. Oy için terörist başı Öcalan’dan mektup getirten, kırmızı bültenle aranan terörist başını devlet televizyonuna çıkartıp seçim kazanmayı hayal edenleri önce Allah’a sonra da vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Koç,, AKP'li, Özhaseki'ye, öyle, bir, yanıt, verdi, ki...,
Yorumlar
Haber Yazılımı