Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 08:29
 
Bakan Elvan, Berat Albayrak'ın 'siyaset malzemesi yapılmasını' kınadı
Bakan Elvan: "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum"
SİYASET Haberi
Bakan Elvan, Berat Albayrak'ın 'siyaset malzemesi yapılmasını' kınadı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum" ifadesini kullandı. Bakan Elvan'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamaları, Dünyaz gazetesi aktardı. Habere göre, Elvan, 2020 yılında, COVID-19 salgını koşulları içinde, küresel piyasalardaki olağandışı dalgalanmaların zorunlu kıldığı ortamda, finansal istikrar hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen döviz rezervi işlemlerinin, maksadı dışında çarpıtılarak, seviyesiz bir siyaset malzemesine dönüştürülmesinin, kabul edilemez olduğunu ifade etti. 

Bakan Elvan, "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum" görüşünü dile getirdi.

CHP, Twitter paylaşımında, "Merkez Bankası'nın 128 milyar doları kayıp ama sorumlusu 'damat' firarda" ifadesiyle bir video paylaşmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan Elvan, Berat Albayrak'ın 'siyaset malzemesi yapılmasını' kınadı Bakan Elvan: "Son günlerde döviz rezervleri üzerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle
Yorumlar
Haber Yazılımı