Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 07:40
 
Adı şeker fiyatı zehir.. 'Şeker domates' markette 38,50 TL'ye satılıyor
Bazı büyük marketlerde tekli ambalajda satılan pembe domatesin kilogramı ise 12,59, 'şeker domates' diye bilinen domates ise 38,50 TL'ye satılıyor.
EKONOMİ Haberi
Adı şeker fiyatı zehir.. 'Şeker domates' markette 38,50 TL'ye satılıyor

SONTELGRAF / İSTANBUL - Sosyal medyada gündeme oturan tane ile satılan domatesin türü ve tipine göre kilogram fiyatı 38.50 TL'ye kadar çıkıyor. Halde ise en pahalı domates türünün fiyatı 25 TL.

 

 

Türkiye'nin en büyük zincir marketlerinden Migros'ta tek tek ambalajlanarak satılan domates gündeme oturdu. Tekli ambalajda satılan pembe domatesin kilogramı ise 12,59 TL. Öte yandan, 'şeker domates' diye bilinen domates de markette 38,50 TL'ye satılıyor. Salkım domatesin kilogramı ise farklı marketlerde 12 ila 18 TL arasında fiyatlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü'nün 9 Nisan tarihli hal fiyatları bülteninde ise tekli olarak satışa çıkan pembe domatesin kilogramı fiyatı en düşük 7 en yüksek ise 14 TL olarak belirtiliyor. Hal fiyatlarına göre ise en pahalı domates 'çeri' türü ve bu ürünün en yüksek fiyatı hal kayıtlarında 25 TL olarak yer alıyor.

 

MARKET AÇIKLAMA YAPTI: HATALI OLMUŞ 

 

Öte yandan, Migros Hizmet isimli sosyal medya hesabından domatesin tane ile satılmasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "İlgili ürün özellikli, Pembe Domates olup, imhaların önlenmesi ve pandemi sürecinde hijyenik amaçlı yapılmış olsa da uygulama hatalı olmuş. Gerekli düzeltmeyi yapıyoruz. Geri bildiriminiz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz" denildi.

Migros'un kurumsal internet sitesi olan www.migroskurumsal.com'da ise bir açıklama yer almıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adı, şeker, fiyatı, zehir.., 'Şeker, domates', markette, 38,50, TL'ye, satılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı